08. 11. 2014

Šįkart ir vėl norime padiskutuoti, pasidalinti mintimis apie santykius, o dar tiksliau – santuoką.
Apsidarai aplink ir matai įvairiausių santuokos pavyzdžių, ir supranti, kiek žmonių – tiek ir gyvenimų.. Dažnai matydami nesektinus santuokos pavyzdžius sau giliai širdy priesiekiame: „O, pas mane santuokia bus geresnė“, “ Aš tikrai nedarysiu tokių klaidų“. Ir puiku, jeigu sugebame rimtai įvertinti situacijas, kuriose norėtumėme elgtis kitaip ir pasimokome iš svetimų klaidų. Bet.. tikriausiai sutiksite, kad kiekvienas turime nueiti savo kelią.
6b4b285be3b83571ac1c769387442e5f

Bet vis dėl to, kaip siekti geriausių santykių ir padaryti visą, kas mūsų valioje, kad turėti tvirtą santuoką? Kas yra tvirtos santuokos pagrindas? Kaip išmokti stengtis vienas dėl kito ir nuolat tobulėti kartu?

Jeigu būtų išrastas sveikos santuokos receptas, šių klausimų turbūt nė nebūtų..
Mums, santuoką norėtųsi prilyginti sodui.
Jeigu norime, kad sodas žydėtų, teiktų saldžiausius vaisius ir kerinčiai kvepiančius gėlių žiedus, reikia įdėti pastangų. Ne kitaip yra ir santuokoje. 

Dabar įprasta manyti/sakyti, kad santuokoje svarbu nepamiršti savęs, skirti laiko savo draugams/pomėgiams ar tiesiog pabūti vienam. Ir mes visiškai su tuo sutinkame, kai tai daroma su saiku. Nereikia kiekvieną kasdienybės minutę būti kartu tam, kad žmogų mylėtum ir apie jį pagalvotum. Nebūtina dirbti tam pačiam darbe, kad išsaugotųm santykius. Tačiau būtina – bendrauti. Jūsų bendros svajonės, jūsų atskiri lūkesčiai, kurie yra vienaip ar kitaip išklausomi antrosios pusės, jūsų kalbėjimas, išklausymas, bendravimas, ar tiesiog buvimas kartu yra viena iš pamatinių santuokos plytų. Taip, kaip reikia neužmiršti tikrojo savęs, taip reikia išmokti dalintis savo gyvenimu su kitu žmogumi.
dvelkia laime

– „Norėčiau medinio namelio kažkur toli, kitoj šaly. Galbūt kalnuose, gal miške. Norėčiau tokios vietos, kur galėtumėm kartu pabėgti. Nuo visko. Ir pabūti dviese. Sienas nudažyčiau šilta kakavos spalva, kad būtų jauku. Pats įrengčiau tau mažą virtuvėlę, kur galėtum kepti obuolių pyragus. O aš išeičiau pasivaikščioti į gamtą, ieškodamas gražių vietų, ką tau galėčiau aprodyti.“ – mintyse paklydęs vyras savo svajones dėsto žmonai. 

Ir štai dar viena kertinė santuokos plyta – bendros svajonės. Dažnai viena ar kita pusė, netikėdama, ar per daug realistiškai galvodama, pašaipiai žiūri į mylimojo mintis.
Bet kodėl neleidus  svajoti? Na ir kas, kad galbūt neturėsite medinio namelio kalnuose, bet jei tai atneša Jam laimę šiandien, vien galvojant apie tai, apie JUS ir jūsų ateitį – kodėl neskatinus Jo svajoti? Antroji pusė, palaikanti savo mylimo žmogaus svajones – visada laimės.
“Dar norėčiau mažos medinės valtelės, kuria galėtume plaukioti šiltais vasaros vakarais, skaityti knygas ir gurkšnoti raudoną vyną.” – tęsdama vyro mintis, pasakoja moteris.

Ir tai nebūtinai turi būti išgalvotos mintys, tai gali būti ir realūs ateities planai, individualūs siekiai ar bendri tikslai. Svarbiausia – mokėti išklausyti.
28c8b1b0f0742c070d50c360126143d4

Net jei visas pasaulis bus prieš mano vyrą, aš tyliai stovėsiu jam už nugaros ir padavinėsiu šovinius.“

Būkite tvirta KOMANDA. Jūs išsirinkote vienas kitą, kaip draugą, partnerį, gyvenimo palydovą.
Na ir kas, jei retkarčiais ir išlys nelaukta piktžolė. Tai natūralu. Nebūna žydinčių sodų be vis pasitaikančių piktžolių. Susitaikyme su tuo ir išmokime priimti žmogų toks, koks jis yra. Tu nesi tobula, nėra ir Jis. Bet dirbant kartu Jūs galėsite džiaugtis ir gerėtis ramybę dvelkiančiais sodais.

 

 

 

 

DvelkiaLaime

DvelkiaLaime

Vestuvių planuotojos at Dvelkia laime
Vestuvių bei šeimos švencių planuotojos, padedančios Jūsų šventę paversti laime dvelkiančia pasaka.
DvelkiaLaime

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *