27. 09. 2014

Sustok, akimirka žavinga! Žodžiai, kuriuos norėtųsi kartoti ir kartoti vestuvių dieną.. Nuo ankstaus šventinio ryto iki pat sutemų ir žvaigždžių nusieto dangaus – norisi fiksuoti gražiausius vaizdus akimis bei talpinti į širdį kiekvieną TOS dienos akimirką.
O, kad atsiminimai neišblėstų – vestuvių fotografas yra neatsiejama šventės dalis. Žmogus, gebantis įamžinti tas akimirkas, kurių Jūsų akys galbūt nespėjo užfiksuoti.
dvelkia laime

Kaip išsirinkti vestuvių fotografą? Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Pradėkite galvoti iš anksto. Rekomenduojama fotografo paieškas pradėti vos tik sužinojus tikslią vestuvių datą. Geriausi fotografai dažnai yra susiplanavę vestuvių fotosesijas pusmetį ar metus į priekį. Tad verta pradėti ieškoti kuo anksčiau.

Nuspręskite, kokio stiliaus nuotraukų labiausiai norėtumėte. Ar norėsite tradicinių nuotraukų, kurių daugumą sudarys “sustatyti” kadrai? Ar siekiate itin romantiškos fotosesijos, su įvairiomis dekoracijomis? Tuomet menines fotosesijas atliekantis fotografas būtų Jūsų pasirinkimas. O galbūt dievinate “pagautas” akimirkas, kuomet nei nesitikite, kad Jus fotografuoja? Tada tikriausiai ieškosite puikaus foto reportažų meistro.
Dabar populiarios variacijos su keliais fotografijų tipais, tarkim, meninę fotosesiją maišyti su reportažu iš bažnytinės ceremonijos ar šventinio vakaro. Tačiau atminkite, kad kiekvienas fotografas turi savitą stilių ir ne visi fotografai nori bei gali daryti kelių stilistikų nuotraukas.

Nustatykite biudžetą. Ne paslaptis, kad gerų fotografų, turinčių savo braižą ir stilių, paslaugos kainuoja brangiai. Turite nuspręsti kiek planuojate išleisti fotografo paslaugoms, nusistatyti limitą, kad būtų lengviau atsirinkti iš daugybės tokias paslaugas siūlančių profesionalų. Žinoma, kaina turi atitikti kokybę ir Jūsų poreikius, tad net ir rinkdamiesi brangiai kainuojančias fotografo paslaugas – įsitikinkite darbų kokybe.
Wedding_3 (1)
Kibkite į darbus. Kai jau turėsite aiškią viziją, kokių nuotraukų labiausiai norite ir kiek pinigų tam galite skirti, pradėkite ieškoti galimų variantų. Peržiūrėkite įvairių fotografų darbus, įvertinkite stilistiką / kokybę. Atsirinkite kelis mėgstamiausius ir susisiekite. Pasiteiraukite, ar Jūsų vestuvių dieną jie laisvi.

Susitikite. Susitikimas su būsimu fotografu yra būtinas. Pirmiausiai, tai galimybė pamatyti daugiau jo darbų. Paprašykite parodyti kelių vestuvių pilnus nuotraukų rinkinius (dažniausiai internete publikuojamos tik kelios nuotraukos iš vienų vestuvių), kad susidarytumėte aiškesnį vaizdą apie jo darbus. Jeigu fotografo darbai Jums labai patinka, tačiau jo paslaugos yra per brangios, pabandykite derėtis. Galbūt galite atsiskaityti dalimis?
Taip pat ne mažiau svarbus aspektas renkantis fotografą – ryšys. Ar Jūs gerai / laisvai jaučiatės su juo kalbėdami? Ar Jums patinka jo bendravimo stilius? Nesijaučia įtampos? Fotografas – tai žmogus, kuris seks Jums iš paskos Jūsų pačią svarbiausią dieną, todėl ypač svarbu, kad prie jo jaustumėtės laisvai. O, ir pozuot lengviau, kai nėra prieš ką varžytis..

d68f1079f4ee2716c75c7832c1b4f1de

Išsakykite savo idėjas. Jeigu turite konkrečią viziją, ar esate numatę fotosesijos vietą, apgalvoję dekoracijas – būtinai tai aptarkite su fotografu. Jis turi žinoti apie Jūsų norus, galbūt galės kažką patarti, gal turės papildomų idėjų. Fotografams taip pat reikia laiko pasiruošti ir apgalvoti tos dienos eigą.

Verta aptarti: kiek laiko bus fotografuojama? Kada, kiek ir kokiu formatu nuotraukų gausite? Ar fotografas turi atsarginę įrangą? Ar reikės papildomai mokėti už fotografo kelionės išlaidas?

Priešvestuvinė fotosesija (Love Story). Jeigu nesate tikri, ar Jūsų ir fotografo lūkesčiai sutampa ir baiminatės dėl vestuvių fotosesijos TĄ dieną – patariama užsisakyti priešvestuvinę fotosesiją. Jos metu, Jūs turėsite progą susibendrauti su fotografu, pasipraktikuoti, ir galiausiai, pamatyti rezultatą bei nuspręsti, ar nuotraukų kokybė ir stilius Jums patinka. Jeigu priešvestuvinė fotosesija pavyko – VALIO! Nuotraukų tęsinys – vestuvių dieną!
bride-groom-wedding-photography-pinterest

Skirkite laiko išsirinkti tikrai patinkantį fotografą, kad nuotraukose užfiksuotomis akimirkomis galėtumėte džiaugtis dar ilgai!

Dvelkia Laime ypatingai grožisi šių fotografų darbais:
* Fotopastelė
* Cveti Zabiela
* Viktorija Vaišvilaitė
* Adomas Tirksliunas Photography
* JG Fotografija
* Daliafoto

Kokio stiliaus fotografijas rinksitės Jūs? Ar jau pradėjote ieškoti savo vestuvių fotografo?:)

DvelkiaLaime

DvelkiaLaime

Vestuvių planuotojos at Dvelkia laime
Vestuvių bei šeimos švencių planuotojos, padedančios Jūsų šventę paversti laime dvelkiančia pasaka.
DvelkiaLaime

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *